הורות היא בעיני התפקיד הכי משפיע ומשמעותי בעולם


נעים מאד, אני סיון ון דר פלאס, מלווה ומנחה הורים למתבגרים. גדלתי בקיבוץ, בתקופת הלינה המשותפת, ואת הורי הייתי פוגשת בכל יום למשך ארבע שעות אחר הצהריים, לפני שחזרתי לבית הילדים, לישון בחדר שחלקתי עם שלושה ילדים בני גילי. לנוכח האופן שבו גדלתי, זה היה לגמרי לא צפוי, אבל כשנולד בני, גיליתי כי ההורות היא החוויה הכי טבעית, מוצלחת, ממלאת, מהנה ומספקת בחיי. במשך השנים ניהלתי קריירה ארוכה ומוצלחת בתפקידים בכירים בעולם השיווק. כשבני כבר היה כבר בגיל ההתבגרות, בחרתי לעשות שינוי מקצועי דרמטי. מתוך תחושת שלמות גדולה ואפילו שליחות, הצבתי לי למטרה לעזור לכמה שיותר הורים לחוות את ההורות שלהם בדרך מעצימה, רגועה ומספקת יותר, בעיקר דרך שיפור ההבנה והתקשורת בינם לבין ילדיהם.

את ההכשרה המקצועית שלי עשיתי במכללת תל חי, שם הוכשרתי כמנחת הורים לגיל הרך ולמתבגרים ואף בהתמחות בהפרעות קשב וריכוז. מאז הוספתי לעצמי הכשרות נוספות בכלים טיפוליים – NLP, טיפול בטראומה, חינוך למיניות בריאה, הנחיית קבוצות ועוד.

בשנים 2015-2020 כיהנתי כמנהלת מרכז ההורות "מועדון הורים" באגף החינוך בעיריית רמת גן, שהיה כתובת מקצועית להורי העיר לתמיכה, קידום ורכישת ידע וכלים בעולם ההורות. במרכז התקיימו סדנאות הורות, הרצאות, כנסים ומיזמים ייחודיים ומגוונים.

לאורך שנות עבודתי בתחום פיתחתי את גישת "תקשובת" לתקשורת קשובה, המבוססת על מיומנויות תקשורת והקשבה. הכלים שגיבשתי מאפשרים שיפור משמעותי בכל סוגי מערכות היחסים וכמובן בין הורים לילדים באמצעות תקשורת חיובית ומקדמת. השיטה מאפשרת העמקת ההבנה, החיבור והבנת סיטואציות באופן שמאפשר התמקדות והתייחסות לצורך של הילד ומתן מענה מותאם ומקדם, הפחתת קונפליקטים ומתחים והעמקת ההבנה, החיבור והקשר בין בני המשפחה.

אני מאמינה שלכל הורה יש היכולת (גם אם אינו מרגיש כך) להיות ההורה שהוא והיא חלמו להיות, לפני שהחיים הפכו את ההורות להתמודדות כל כך מאתגרת במציאות התובענית של ימינו. לכן אני פועלת לעזור להורים להתחבר לאינטואיציות ולמקורות הידע הפנימי שלהם, ותוך מתן כלים והדרכה פרקטית, לסייע להם למצוא את הדרך הנכונה ביותר עבורם ועבור ילדיהם.

 

אני פוגשת אתכם ההורים בביתכם (או באמצעות הזום), לומדת להכיר אתכם ואת ילדיכם דרך השיחות עמכם, ובעזרת הכלים הפשוטים והעוצמתיים של התקשובת, עוזרת לכם להבין טוב יותר את ילדיכם, לבסס את הסמכות ההורית שלכם, להתבונן על מצבים מזוויות נוספות ולקיים תקשורת קרובה, מיטיבה ויעילה יותר, כך שתוכלו להישאר מעורבים ומשמעותיים בחיי ילדיכם בכל גיל ובכל מצב (כן, גם עם ילדים במצבי סיכון וגם כשמדובר בקרע או נתק ביחסים).

אני מזמינה אתכם להיפגש איתי, לשתף ולהיעזר. בשיחת ייעוץ ממוקדת או בתהליך ליווי מקדם ותומך, אעזור לכם לעשות שינוי בבית, לחזק את הביטחון העצמי בהורות שלכם ולקבל כלים לתקשורת טובה הרבה יותר עם הילדים ולאווירה נעימה ורגועה יותר בבית. תוכלו להיעזר בי בהדרכה פרטנית, להשתתף בקבוצות ההורים שאני מנחה, או להזמין אותי להרצאה בנושאי הורות, כמו הענקת גבולות, סמכות הורית, תקשורת הורים וילדים, כיצד להתמודד עם השינויים של גיל ההתבגרות ועוד.

בנוסף להדרכת הורים אני מנחה קבוצות בתחומים מגוונים: סדנאות תקשובת לארגונים ולמגזר הפרטי, סדנאות הכנה לאזרחות לחיילים וסדנאות הכנה לעולם העבודה.

חשוב לי לשמוע על מה שמעסיק אתכם. כתבו לי ואחזור אליכם.

צילומים: מיכאל ון דר פלאס | אורלי לנדאו

דילוג לתוכן