״הדרך הנכונה לחנך בני אדם היא להיות להם לדוגמה״

אלברט איינשטיין

הדרכה וייעוץ להורים למתבגרים

בבתים רבים גיל ההתבגרות מביא איתו המון אי שקט: דלתות נטרקות, ויכוחים, רטינות, כעסים וגם שתיקות או היעלמויות מאחורי הדלת הסגורה. כן, אלה הילדים האהובים שלנו, אבל משהו בהם מבעבע ומשתנה, עד שלפעמים זה נראה כאילו מישהו שינה את הכללים והחוקים ושכח לעדכן אותנו. אני שומעת הורים שמבטאים לעיתים קרובות חוסר אונים, מצוקה ואפילו פחד – "אז ככה זה הולך להיות מעכשיו?"

חשוב לי להרגיע ולומר שמאחורי ההתנהגות החדשה, עדיין נמצאים הילדים שאתם מכירים ואוהבים, רק שיש להם כעת המון משימות ואירועים דרמטיים להתמודד איתם וזה יוצר עומס, לחץ ותסכול גם אצלם. אז קחו נשימה עמוקה, ובואו לקבל זווית הסתכלות אחרת, פרספקטיבה חדשה ובעיקר כלים מעודכנים ויעילים להתמודדות וכמובן גם לתמיכה בילדים האהובים והמאתגרים שלכם.

את הפגישה הראשונה נקיים אצלכם בבית, במקום הבטוח והנוח שלכם, שם תוכלו לספר לי את מה שמעסיק ומדאיג אתכם. אני אקשיב, אתבונן, אשאל שאלות ולאחר מכן אתאים לכם תהליך אישי, זוגי או משפחתי – בהתאם לצרכים והאפשרויות שלכם. את המשך התהליך נקיים בפגישות שבועיות בזום, שבהן תשתפו באירועי השבוע ותקבלו הדרכה וכלים שיסייעו לכם לשנות את אופי התקשורת בבית, להבין טוב יותר את מה שמניע את הילדים שלכם ואת נקודת המבט שלהם, לתת מענה מדויק יותר ולהיות הורים קרובים ומשמעותיים יותר עבורם.

יכול להיות שעד עכשיו קיוויתם שהקשיים ייפתרו או ייעלמו מאליהם, אבל אף אחד לא צריך לחיות באווירה מתוחה ובריחוק, ומגיע לכם ולילדים שלכם הרבה פחות כעסים, ויכוחים ותסכול והרבה יותר חיבור, תמיכה וקרבה. ובעיקר לכם ההורים, מגיעה לפחות שעה אחת בשבוע, שבה תתמקדו בדברים החשובים ביותר – איכות החיים שלכם, האווירה בבית וטיב מערכת היחסים במשפחה, עכשיו וגם בעתיד.

אני מתמחה במצבים משפחתיים מורכבים, ומנוסה מאד בעבודה גם עם מצבי סיכון, משפחות מורכבות, הורות יחידנית, הורים גרושים, משפחות בפרק ב', משפחות להט"ב ועוד.

?!

שאלות ותשובות

הפגישות מתקיימות עם ההורים בלבד. ההורים הם הנהגים של "המכונית המשפחתית" וכשהם מקבלים את הכלים והידע שלהם הם זקוקים, השינוי מתרחש בהצלחה מלאה. לעיתים רחוקות, כאשר עולה צורך בכך, אפגש עם הילדים (לרוב בנפרד) לפגישה אחת או מספר פגישות לפי הצורך.

משך הפגישה הוא שעה אחת.

הדרכת הורים לא "מתקנת" את הילדים, אלא מאפשרת להורים להניע שינוי ולפעול באופן שישפיע משמעותית על ההתנהלות של כל בני המשפחה. אעזור לכם לראות את התמונה מזוויות חדשות, להבין אותה טוב יותר ולקבל כלים למתן מענה שלם ואפקטיבי יותר, מתוך ראייה רחבה וארוכת טווח. במידה שעולה צורך באבחון או טיפול לילדים, אתן לכם המלצה ו/או הפניה מתאימה.

על מנת לעשות שינוי, ללמוד, להפנים ולתרגל כלים חדשים לתקשורת והתנהלות מיטיבה בבית, אכן נדרש תהליך, אשר יכול להימשך לפחות חמישה מפגשים. רוב התהליכים נמשכים בממוצע כעשרה מפגשים.

במשפחות בהן יש זוג הורים, רצוי מאד ששני ההורים ישתתפו בתהליך, יבינו ויפנימו את הכלים החדשים והידע ויעברו יחד את התהליך. עם זאת, מניסיוני גם כאשר רק אחד מההורים משתתף, ניתן להביא לשינוי ושיפור משמעותי בבית.

ראשית – זהו המקום הבטוח שלכם, שבו אתם מרגישים הכי נוח. עשיתם צעד אמיץ כשהגעתם אלי וחשוב לי שתגיעו נינוחים ובטוחים ככל שאפשר. שנית – בביקור בביתכם אני פוגשת יחד אתכם גם את סביבת החיים שלכם, האווירה והאנרגיה בבית ולומדת עליכם פרטים שלרוב לא מגיעים אל הקליניקה, ויכולים לסייע לי בהכרתכם ובהבנת הסיפור המשפחתי השלם שלכם.

מחירים

פגישת ייעוץ ראשונית בת שעה בביתכם: ₪430 (באזור המרכז)

פגישת זום שבועית בת שעה: ₪330 

לקוחות מספרים

דילוג לתוכן