הפנטזיה
הפנטזיה
אילו הורים חלמתם להיות לפני שנולדו לכם ילדים?

עד כמה החלום שהיה לכם דומה להורות שיש לכם היום?

בסרט "סיפור אחר" של אבי נשר אומר הסבא: "כשנולד ילד, נולדים בעצם שני ילדים: הילד שדמיינת והילד האמיתי. ובאיזו נקודה אתה צריך לבחור בין השניים."

ובהיפוך קל –  כשאנחנו הופכים להורים. נולדים בנו שני הורים: ההורה שאנחנו וההורה שחלמנו להיות. איך מתמודדים עם הפער ביניהם?

 

פעם אמא אחת תיארה לי את זה כך: "דמיינתי שכשיהיו לי ילדים נהיה כמו משפחות בסרטים האמריקאים, שיושבים בבוקר יחד לשולחן, עם הפנקייקים ומיץ התפוזים הסחוט והשיחה המנומסת והנינוחה, ואז המציאות הגיעה, והבקרים שלנו בכלל לא נראים ככה. בעצם גם שאר היום לא…".

לכולנו יש בראש פנטזיה לגבי הילדים, המשפחה וההורות שלנו. ואז מגיעה המציאות. ולפעמים, כשבתחושה שלנו הפער בין הפנטזיה למציאות גדול, זה יכול להיות מאד מתסכל.

 

הפרדוקס הוא שהאשמה בפער הזה אינה במציאות, אלא דווקא בפנטזיה: מרוב שאנחנו רוצים להגשים אותה, אנחנו פועלים בדרך שאינה בהכרח נכונה או טבעית לנו ובכך אנחנו מתרחקים עוד יותר מעצמנו ומהילדים שלנו. התסכול מהפער הזה מגביר אצלנו כעסים וגורם להתנהגות הפוכה מזאת שרצינו.

אני מזמינה אתכם להתבונן בפנטזיה ההיא מחדש ולשאול את עצמכם האם היא עדיין נראית כל כך נחשקת בעיניכם.

יכול להיות שתגלו שלא, ואז כנראה שהגיע הזמן לעדכן את השאיפות שלכם. אבל אם תגלו שהפנטזיה שהיתה לכם, עדיין רלוונטית ותואמת לרצונות והצרכים שלכם, זה הזמן לבחון את הדרכים בהן פעלתם עד כה ולחשוב אילו שינויים נדרשים כדי להפוך אותה לאפשרית.

 

איך יודעים מה ואיך צריך לשנות?

מתבוננים היטב (לא תמיד קל לעשות את זה בעצמנו, ייתכן שתצטרכו להיעזר בנקודת מבט חיצונית / מקצועית), מזהים את הדפוסים וההתנהלות שלכם ביום יום, בודקים מה משרת את המטרה שלכם  ומה פחות, ומוצאים דרכים חדשות שישרתו את הערכים שלהם וישיגו את המטרות שלכם.

לא בטוחים שאתם יודעים איך לעשות את זה בעצמכם? אשמח מאד לעזור לכם וללוות אתכם בתהליך הזה.

 

 

*קרדיט לתמונה: photo created by senivpetro – www.freepik.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן